Aktuality v eldis

Jak se vyrábí radar?

Osazování DPS a pájení

Radary naší výroby jsou plně digitální, a tak jedním ze článků řetězu naší výroby je osazovaní a pájení desek plošných spojů, které se používají k sestavení radarového hardwaru. K osazování používáme jak automatizovaný proces s osazovací linkou, tiskárnou pájecí pasty a pájecí pecí, tak laboratoře, kde dochází k ručnímu pájení a osazovaní. Předností osazovací linky je vysoký stupeň automatizace, která umožňuje dosáhnout především úspory času, miniaturizace, opakovatelnosti výroby, a hlavně snížení chyb při osazování na minimum. Dále nám zajišťuje vlastní kontrolu kvality při použití AOI – automatické optické inspekce a její dosahování.
Na středisku DPS se provádí ruční pájení desek plošných spojů, osazení desek vývodovými součástkami po zapájení SMD součástek na SMT lince, mechanická kompletace desek do sestav, propojovací kabeláže.Oddělení mikrovln

V oddělení mikrovln probíhá vývoj a kontrola vlastností výkonových zesilovačů a modulů, aktivních
a pasivních prvků jako jsou přijímače, oscilátory, směšovače a další podpůrné obvody. Dále také vývoj složitých struktur postavených na koaxiální nebo vlnovodové technice, jako jsou rotační spojky, cirkulátory, různé děliče, odbočnice, samotné antény, a podobně. K měření pasivních a aktivních antén v pásmu L, S a X ve vzdálené zóně využíváme vlastní testovací polygon.


Oddělení hardwaru

Na hardwaru dochází k oživování a validaci prototypů radarových bloků, příprava boundary-scan testů pro desky plošných spojů a je zde také prováděna simulace signálového zpracování radarových dat.