RL-2000 Primární přehledový radar

Popis Produktu

RL-2000 je nejnovější generací primárních přehledových radarů ELDIS. Radar slouží pro kontrolu a sledování oblasti zájmu letiště. Radar splňuje nebo překračuje normy EUROCONTROL a ICAO. RL-2000 se vyznačuje velmi robustní a vysoce modulární konfigurací, systémem zabezpečeným proti selhání a nízkými provozními náklady. Standardní konfigurace RL-2000 zahrnuje Meteo kanál. Celý systém lze rozšířit o Monopulsní sekundární radar MSSR-1. Toto rozšíření konfigurace představuje integrované systémové řešení pro TMA.

Přijímač

Přijímač radaru je typu superheterodyn s dvojitým frekvenčním směšováním. Vysokého dynamického rozsahu je dosaženo přímou A/D konverzí mezifrekvenčního signálu. Přijímač zahrnuje automatickou digitální kontrolou zisku a jeho kalibrací. Interní Diagnostika BITE přijímače měří výkonové parametry radaru včetně hodnot šumu.

Vysílač

Vysílač Radarového systému je plně modulární, vzduchem chlazený. Vysílač pracuje ve frekvenčním pásmu S. Pro vysílání krátkých a dlouhých pulsů se uplatňuje frekvenční diverzita. Vysílač je k dispozici ve dvou verzích - 14 kW nebo 25 kW, složených ze 16 nebo resp. 32 nezávislých modulů. Vysílač zajišťuje minimální detekční rozsah 60 NM nebo 80 NM.

Signálový Procesor

Signal Processor je založen na 64bitových procesorech s vysokým výpočetním výkonem. Adaptivní filtr CFAR je součástí signálového zpracování jak pro detekci cílů tak pro detekci oblačnosti. Proces extrakce zahrnuje přesné určení polohy jednotlivých cílů a jejich charakteristiky používané při dalším zpracování a zobrazení.

Kontrolní a monitorovací Systém (CMS)

Každé systémové zařízení nebo jednotka je vybavena nezávislou interní diagnostikou BITE, která provádí monitorování stavu a automatické přepínání na záložní kanál v případě poruchy. LCMS je umístěn přímo na radarovém stanovišti (Local), RCMS může být umístěn ve vzdálené technické místnosti v řídící věži (TWR) (Remote). CMS nepřetržitě monitoruje stav a výkon radaru a umožňuje oprávněným pracovníkům dálkově sledovat stav a upravovat konfiguraci a parametry radaru. CMS obsahuje uživatelsky přívětivé grafické rozhraní, které se používá pro prezentaci stavu a parametrů jednotlivých modulů.

Parametry

Kmitočet2700 – 2900 MHzMinimální dosah60 NM (14 kW)
80 NM (25 kW)
Zisk antény34 dBŠumové číslo přijímače 1.5 dB
Vertikální pokrytí45°Signálový procesoradaptivní MTD
PolarizaceLineární/KruhováPotlačení falešných cílů55 dB
Šířka krátkého/dlouhého impulsu2x 1.2 μs
2×40.8 μs
Přesnost/rozlišení v dálce75 m / 230 m
Kompresní poměr krátkého/dlouhého impulsu1/40,8 (programovatelný)Přesnost/rozlišení v azimutu0.15° / 2.3° (r.m.s.)
Pravděpodobnost detekce (RCS=1m2)< 0,8Kapacita zpracování cílůmin. 125 / sec
Špičkový výkon14 kW
25 kW
Formát výstupních datASTERIX Kat. 034, 048, 008,
001, 002

Ke stažení

Produktový katalog – EN